POP Lakeus iltarastit 2023

Lähtö suunnistamaan

Tiistaisin lähtö maastoon klo 17-19 välisenä aikana (syksyllä 16:30-18). Tiistain jälkeen rastit jäävät omatoimisesti suunnistettaviksi seuraavaan torstaihin asti. Kartat löytyvät tällöin iltarastipaikan lähdön läheisyydestä vihreästä postilaatikosta.

Radat

Tulostetut valmiit radat.

  • A (5-7 km)
  • B (3-4 km)
  • C (2-3 km)
  • Helppo D-rata (syyskuussa)
  • TR ja RR (ei syyskuussa)

Maksut

  • 5 € / kerta, alle 20-v. ilmaiseksi.
  • EPSU-kortti 75 € (kortilla pääsee osallistumaan kaikkiin iltarastitapahtumiin Etelä-Pohjanmaalla).
  • Liikunta- ja Kulttuurisetelit (Smartum, TYKY, E-Passi) käyvät myös maksuvälineenä.
  • Emit-lainakortti on ilmainen.

Omatoimi-iltarastit

Keskiviikosta torstaihin ilman ajanottoa, maksu tällöin lomakkeella (20-v. ja nuoremmat ilmaiseksi).

Lisätietoja

Juha Nivukoski p. 045 128 3890, jknivuko(at)netikka.fi



pvm Paikka Opastus Järjestäjät Järjestäjät
1 ti 11.04.23 Liuhtari KT 66 Sikkilät Noposet Ei Emit ajanottoa
2 ti 18.04.23 Saarenkangas Simpsiöntie Erkkilä Riitta Mahlanen-Peltola Sirpa Ei Emit ajanottoa
3 ti 25.04.23 Jouttikallio VT 19 Pihlajamäet
Ei Emit ajanottoa
4 ti 02.05.23 Virpimäki, kisarastit VT 19 Suokot
Suunnistuskoulu
5 ti 09.05.23 Karhunmäki Karhunmäentie Lehto Johanna Sippola Juha Suunnistuskoulu
6 ti 16.05.23 Simpsiö, Taivaanpankko Karhunmäentie Hyvärinen-Näykki Heli Siven Ville
7 ti 23.05.23 Isoluoma Simpsiöntie Pajula Ilpo Pajula Harri
8 ti 30.05.23 Ritavuoren koulu VT 16 Luoma Juha Vuorenmaa Hannu Suunnistuskoulu
9 ti 06.06.23 Jukkeenkallio Länsipuolentie Kattelus Matti Rintala Keijo
11 ti 13.06.23 Uitonloukko VT 19 Välkkilä Markku Pajala Lasse
10 ti 20.06.23 Simpsiö, ala-asema Karhunmäentie Pajula Keijo Pajula Salla Kompassi Cup
12 ti 27.06.23 Luhurikka Vasunmäentie Perälä Esa Peltonen Jaakko FIN5
13 ke 05.07.23 Eskonmäki, Kortesjärvi KT 63 KJV
KRV
14 ti 11.07.23 Ritavuori, laavu VT 16 Natri Markku Patama Kari
15 ma 17.07.23 Kroonmäki, Kauhava VT 19 KauWi

16 to 27.07.23 Yliviitala, Alahärmä VT 19 AlahKi

17 ti 01.08.23 Jänismäki VT 16 Myllymäki Karita Rantala Teemu
18 ti 08.08.23 Varpula VT 19 Kiviniemet

19 ti 15.08.23 Karhunmäki Karhunmäentie Turja Martti Vuolle Jouko
20 ti 22.08.23 Hellanmaa VT 16 Herttua Martti Herttua Pekka Suunnistuskoulu
21 ti 29.08.23 Sikakallio KT 66 Nivukosket
Helppo D-rata
22 ti 05.09.23 Kivimäki VT 19 Herttua Johanna Herttua Matti Helppo D-rata
23 ti 12.09.23 Marjokallio VT 19 Varamäki Ari Saarimaa Harri Helppo D-rata, yörastit
24 ti 19.09.23 Jouttikallio VT 19 Hietalat
Helppo D-rata
25 ti 26.09.23 Simpsiö, hiihtomaja (tulokset) Simpsiöntie Niska Kimmo Kaitalahti Teemu Helppo D-rata