Kesän suunnistuskoulu alkaa taas, ilmoittaudu mukaan!
Julkaistu: 06.04.2023 21.00

Kesän suunnistuskoulu alkaa taas, ilmoittaudu mukaan!

Kesän ohjelmaan kuuluu yhteensä 12 ohjattua suunnistuskoulukertaa, minkä lisäksi kannustamme lapsia osallistumaan myös matalan kynnyksen Kompassi cup -kilpailuihin. Yksi vuoden kohokohtia on myös yhteinen kisamatka Särkänniemi-suunnistukseen, missä yhdistyvät vauhdikas sprinttisuunnistus ja mukava huvipuistopäivä samalla reissulla.

Ohjelma 2023

Ilmoittaudu mukaan alla olevalla lomakkeella!

Lapuan Virkiän suunnistusjaosto on myös Lasten ja nuorten Tähtiseura

Lasten ja nuorten Tähtiseurat ovat seuroja, joiden toiminnassa näkyy ilo ja innostus. Seurassa edistetään lasten ja nuorten kasvua, monipuolisia liikuntaitoja ja urheilullisia elämäntapoja. Seuran kaikilla lapsilla ja nuorilla on yhdenvertaiset mahdollisuudet osallistua toimintaan kilpaillen tai harrastaen. Lisäksi Tähtiseurassa on hyvin toimiva hallinto ja seuran johtaminen tukee toimintaa. Seuran viestintä on esimerkillistä ja seuran ihmisistä ja toimijoista pidetään huolta. (www.suunnistusliitto.fi)